New York ve İngiltere Galler Baroları üyesi olan Av. Faruk AKTAY, International Law Students Association’ın davetlisi olarak MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerine “Yurt Dışında Avukatlık ve Uluslararası Alanda Hukuki Danışmanlık başlıklı kariyer sohbeti gerçekleştirdi. Bizleri ağırlayan MEF Üniversitesi’ne ve MEF ILSA Kulübü’ne teşekkür ederiz.

 

 

 

Aktay Hukuk Bürosu olarak 13-14 Kasım tarihlerinde Ankara’da düzenlenen PPP in Turkey (Türkiye Kamu-Özel Sektör İş Birlikleri Forumu) forumuna katılım sağladı. Kamu-Özel sektör ortaklıklarının Türkiye’deki durumuna ilişkin tartışmaların yapıldığı etkinlikte, bu işbirliklerinin geleceği de masaya yatırıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Turkey Energy Forumu 2019 Aktay Hukuk Bürosu sponsorluğunda gerçekleşmiştir. Türkiye’deki enerji sektörünü ve enerji piyasasını etkileyen önemli hususların tartışıldığı forum 2-3 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Konuşmacı olarak foruma katılım gösteren Faruk Aktay güneş panellerine ilişkin yapılan son düzenlemeler hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. Büromuzu temsilen Efe Can Yıldırır ve M. Husrev Ayten de etkinliğe katılım sağladılar.

 

 

Yeni ABD Başkonsolosu Daria Darnell ve Maslahatgüzar Hovenier’ın davetleri ile İstanbul’daki 4 Temmuz resepsiyonuna katılmaktan onur duyduk. Türk-Amerikan ilişkilerinin inişli-çıkışlı bu zor döneminde görevlerinde başarılar diledik.

*4 Temmuz 2019

 

 

 

Bugün Bilgi Üniversitesi’nde korumacı eğilimlerin şirket birleşme ve devralmaları üzerine etkilerinden bahsedeceğiz.
*8 Nisan 2019

 

 

New York Barosu Şirketler ve Rekabet Hukuku Komite üyesi Av. Faruk Aktay ofisimizi ve ülkemizi temsilen New York Barosu yıllık toplantısına katıldı. Başkan Trump döneminde Amerika’da iş yapmanın ve şirket birleşme ve devralmaların nasıl değiştiği ve bunun küresel yatırım ortamı ve ticaret kurallarını nasıl etkileyeceği en çok tartışılan konular oldu.

 

 

Hukukun üstünlüğünün her ülkede tesis edilmesi ve ülkeler arasında yatırım ve ticaretin kolaylaştırılmasını sağlamak amacıyla 6000’den fazla hukukçunun bir araya geldiği IBA 2018 Roma toplantısındayız.