Faruk AKTAY

Yönetici Ortak

Av. Faruk Aktay, İstanbul, New York ve Londra’da kayıtlı bir hukukçudur. Türk, Amerikan ve İngiliz hukuku ile ilgili derinlemesine bilgisi, hukuk ve ekonomi alanındaki sıradışı birikimiyle öne çıkan başarılı bir avukattır.

Kariyeri boyunca yerli ve yabancı pek çok şirket birleşme ve devralma, proje finansmanı ve sermaye piyasası işlemlerinde yer almış, bankacılık, enerji, sağlık, altyapı ve ulaşım gibi regülasyona tabi sektörlere ilişkin önemli bir uzmanlık geliştirmiştir.  Kendi ofisini kurmadan önce, 2015 yılında, Hewlett-Packard Türkiye bünyesinde, şirketin küresel bölünme sürecini tek başına idare ederek görev yapmıştır.  Aktay Hukuk Bürosu’nun kurduktan sonra yerli ve yabancı müvekkilleri için dava ve uyuşmazlık çözümü dahil pek çok farklı alanda hizmet vermektedir.

Sayın Aktay, hukuk ve ekonomi alanında ileri düzeydeki bilgisi ve farklı hukuki rejimlere olan hakimiyeti sayesinde, müvekkillerinin karşılaştığı en karmaşık hukuki meselelere dahi yeni ve yaratıcı yorumlar getirebilme ve kıymetli şekilde katma değer sağlayabilmektedir. Mükemmeliyetçiliğe ve her koşulda en iyi performansı ortaya koyma konusundaki bağlılığı ile müvekkillerine özel, en yüksek profesyonel standartlarda hizmet vermektedir.

Çalışma Alanları

Eğitim Hayatı

2006

Lisans, Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi, Koç Üniversitesi, Türkiye

2008

Master, Ekonomi, Toulouse School of Economics, Fransa

2011

Lisans. Hukuk, Koç Üniversitesi, Türkiye

2014

Master. Hukuk, New York Üniversitesi, ABD

Diller

Avukat Faruk Aktay

Adalet önce devletten gelir. Çünkü hukuk, devletin toplumsal düzenidir.

Aristo

    Baro Kayıtları