New York Barosu ve Büyük Britanya Barosu üyesi Av. Faruk AKTAY, International Law Students Association’ın davetlisi olarak MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerine “Yurt Dışında Avukatlık ve Uluslararası Alanda Hukuki Danışmanlık başlıklı kariyer sohbeti gerçekleştirdi. Bizleri ağırlayan MEF Üniversitesi’ne ve MEF ILSA Kulübü’ne teşekkür ederiz.

 

 

 

Aktay Hukuk Bürosu olarak 13-14 Kasım tarihlerinde Ankara’da düzenlenen PPP in Turkey (Türkiye Kamu-Özel Sektör İş Birlikleri Forumu) forumuna katılım sağladı. Kamu-Özel sektör ortaklıklarının Türkiye’deki durumuna ilişkin tartışmaların yapıldığı etkinlikte, bu işbirliklerinin geleceği de masaya yatırıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Aktay Legal is one of the proud sponsors of Turkey Energy Forum 2019. Energy sector and crucial issues impacting energy finance in Turkey has been discussed on 2-3 October 2019. Mr. Aktay was one of the speakers and informed the participants about the latest regulations on solar panels in Turkey. Efe Can Yıldırır and M. Husrev Ayten also represented the firm at the event.

 

 

Yeni ABD Başkonsolosu Daria Darnell ve Maslahatgüzar Hovenier’ın davetleri ile İstanbul’daki 4 Temmuz resepsiyonuna katılmaktan onur duyduk. Türk-Amerikan ilişkilerinin inişli-çıkışlı bu zor döneminde görevlerinde başarılar diledik.

*4 Temmuz 2019

 

 

 

Bugün Bilgi Üniversitesi’nde korumacı eğilimlerin şirket birleşme ve devralmaları üzerine etkilerinden bahsedeceğiz. / Today at Bilgi University, we will discuss impact of protectionist policies on merger control regimes in different jurisdictions.

*8 Nisan 2019

 

 

New York Barosu Şirketler ve Rekabet Hukuku Komite üyesi Av. Faruk Aktay ofisimizi ve ülkemizi temsilen New York Barosu yıllık toplantısına katıldı. Başkan Trump döneminde Amerika’da iş yapmanın ve şirket birleşme ve devralmaların nasıl değiştiği ve bunun küresel yatırım ortamı ve ticaret kurallarını nasıl etkileyeceği en çok tartışılan konular oldu.

 

 

Hukukun üstünlüğünün her ülkede tesis edilmesi ve ülkeler arasında yatırım ve ticaretin kolaylaştırılmasını sağlamak amacıyla 6000’den fazla hukukçunun bir araya geldiği IBA 2018 Roma toplantısındayız.